Cam Plaket

Cam Plaket

Cam Plaket

Plaket türlerinden bir tanesi olan cam plaket, birçok alanda verilen ödüllerden bir tanesidir. Bilindiği gibi plaketlerin ödül olarak insanlara takdim edilmesi uzun yıllardan beri uygulanan bir yöntemdir. Fakat önceden farklı tasarımlara sahip olan plaketlerin sayısı az iken bu sayı günümüzde oldukça artmıştır. Kişiselleştirilebilen bir hediye olarak çeşitli özel günlerde insanlara verilen plaketler, genellikle büyük organizasyonlarda kullanılır. Görüntüsü ve kullanıldığı alanlar itibari ile saygın bir hediye olan plaketlerin üretimi oldukça önemlidir.

Plaket üretimi çoğunlukla bu iş faaliyet gösteren alanlarda yapılmaktadır. Fakat günümüzde plakete yoğun bir ilgi olduğu için özel olarak plaket üretimi yapmayan yerlerde de üretim gerçekleştirilmektedir. Farklı tasarımlar dahilinde üretilen ve kullanılan malzeme itibari ile çeşitlilik gösteren plaketlerden bir tanesi olan cam plaket, cam üzerine yapılan baskılama işlemi ile oluşturulmaktadır. 

 

Plaket Çeşitleri

 

Plaket çok farklı alanlarda ihtiyaç duyulan hediyelerden biri olarak özel bir konuma sahiptir. Oldukça şık, zaman zaman sade görüntüsü ile insanların saygınlıklarının artmasını sağlayan plaketler kullanıldıkları alanlara göre farklı türlere sahiptir. Bu türler ile ilgili şu şekilde bir sıralama yapılması mümkündür:

Ahşap plaket

Kristal plaket

Cam plaket

Çinili plaket

Albüm plaket

Albüm kabartma logolu plaket

Ahşap MDF baskılı plaket

Plaket türleri ile ilgili oluşturulan liste içerisinde yer alan ürünleri arttırmak mümkündür. Pek çok alanda ön plana çıkan ve insanların kendilerini özel hissetmesini sağlayan plaketlerden bir tanesi olan ve oldukça şık bir görüntüye sahip cam plaket, cam üzerine yapılan baskılama işlemi ile birlikte oluşturulmaktadır. 

 

Cam Plaket Nedir?

 

Cam plaket, çoğunlukla önemli organizasyonlarda kullanılan ve insanlara ödül olarak verilen plaket türlerinden bir tanesidir ve bu plaketlerin üretim aşamasında oldukça fazla işçilik bulunmaktadır. Temelde uygun şekilde boyutlandırılmış olan camların üzerine baskılama işlemi yapılması ile birlikte üretilen bu plaketler, fiyat olarak birçok plaket türünden çok daha yüksek bir konumda yer almaktadır. Plaket fiyatları, kullanılan malzemeye göre değiştiği için cam plaketlerin fiyatlarında farklılık olması oldukça normaldir. Cam plaketlerin baskılama işlemleri sırasında, plaketin üzerinden bulunması gereken söz de yüksek teknolojik ürünler vasıtası ile yazılır. Malzemelerin kullanım şekline bağlı olarak cam plaketlerin tasarımında farklılık ortaya çıkabilir. Bu noktada müşterinin nasıl bir tasarım istediği de oldukça önemlidir. Belirlenmiş olan tasarıma uygun olarak üretilen cam plaketler, belirlenmiş olan alanda kullanılabilir. 

 

Cam Plaket Üretimi 

 

Cam plaketlerin üretimi noktasında ön plana çıkan hususlardan bir tanesi olan cam plaket baskı, farklı işlem basamaklarından geçirilerek oluşturulmaktadır. Bu nedenle işlemin uygun ve yüksek teknolojik cihazlarla gerçekleştirilmesi, plaketin profesyonel bir şekilde üretilmesini mümkün kılmaktadır. Baskı işlemi, önceden planlanan çizimler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu sayede yapılacak olan baskıda herhangi bir hata olmaması sağlanmış olur. Bu işlemler sonrasında plaket üretiminin tamamlanması gereken adımlar uygulanır. Cam plaket üzerine yazılacak olan yazılarında önceden belirlenmiş olması oldukça mühimdir. Plaketin verileceği alana yönelik olarak belirlenen sözler dahilinde plaket üretimi tamamlanır. 

 

Cam Plaket Fiyatları

 

Cam plaket örnekleri kapsamında plaket fiyatlarında da farklılıklar ortaya çıkar. Bilindiği gibi her plaketin tasarımı bir diğerinden farklıdır. Bu farklılığı sağlayan unsurlar, fiyatlarda da değişiklik olmasına neden olur. Cam plaketlerin üretilmesi için farklı özelliklere sahip camlar kullanıldığı için fiyatlandırma yapılırken bu hususa dikkat edilir. Öte yandan cam plaketlerin üretimi esnasında ortaya çıkan işçilik de fiyatları belirleyen ve değiştiren unsurlardan bir tanesidir. Bu nedenle fiyatlar konusunda net ve kesin bir bilgi verilmesi olanaklı görünmemektedir. 

Bizden haber alın