Metal Tabak Plaket

Metal Tabak Plaket

Metal Tabak Plaket


Yuvarlak bir görüntüye sahip olan ve metalden üretilen metal tabak plaket, plaket türleri içerisinde en zarif olanlarından bir tanesidir. Bu plaketler saygınlığı oldukça fazla olan organizasyonlarda kullanılmakta ve insanlara çeşitli amaçlarla sunulmaktadır. Şık ve zarif görüntüsü ile ön plana çıkan ve fiyatlandırma noktasında da kullanılan malzemelerin belirgin olduğu bu plaketler, temelde metal kaplama tabak üzerine metal alüminyum ve pirinç rengi baskı rengi ile yapılmakta ve bu sayede plaketlerde şık bir görüntü sağlanmaktadır. 

 

Farklı renk seçenekleri ile satışa sunulan metal tabak plaket, plaket üretimi aşamalarından sırası ile geçerek oluşturulmaktadır. Bu nedenle üretim sırasında yüksek teknolojik cihazların kullanılması oldukça önemlidir. Bilindiği gibi birçok plaket türü bulunmakta olup bu türler genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

Tabak plaketler

Ahşap plaketler

Kristal plaketler

Cam plaketler

Çinili plaketler

Ahşap kabartma plaketler

 

Bu ve bunun gibi yapılan sıralama ile birlikte pek çok plaket türünün olduğu ortaya çıkmaktadır. Farklı organizasyonlarda kullanılan plaketlerin her biri, oldukça zorlu işlem basamaklarından geçilerek üretilmektedir. 


Tabak Plaket Nedir?


Plaket türlerinden bir tanesi olan ve farklı türdeki kaplama tabakların üzerine baskılama işleminin yapılması ile ortaya çıkan tabak plaket, şık ve zarif bir görüntüye sahiptir. Tabak plaketler de kendi aralarında farklı türlere ayrılmaktadır. Bu türler;

 

Çini tabak plaketler

Metal tabak plaket

Cam tabak plaket

Ahşap tabak plaket

 

Bu türlerin her biri oldukça değerlidir ve plaketin saygın bir hediye olmasını sağlamaktadır. Çeşitli üretim aşamalarından geçilerek oluşturulan tabak plaketlerin üzerine yazılan yazılarda da farklılıklar ortaya çıkar. Hangi alanda bir ödül olarak takdim edilecekse o alana ve kişiye özgü bir şekilde plaket üzerine yazı yazılır ve bu sayede plaket kişiselleşmiş bir hediye görüntüsüne sahip olur. Tabak plaket fiyatları ise plaketin üretim aşamasında kullanılan malzemeler ve plaketin boyutları gibi pek çok unsur tarafından belirlenir.


Metal Tabak Plaket Nedir?

 

Metal kaplama tabak üzerine farklı baskılama teknikleri ile baskılama yapılması sonucunda oluşturulan bu plaketler, çeşitli renklere sahiptir. Plaket üzerine yazılacak olan yazı, genellikle müşteri tarafından belirlenir ve müşterinin isteği doğrultusunda plaket tasarımı oluşturulur. Yuvarlak bir görüntüye sahip olan metal tabak plaketler; spor müsabakaları sonrasında yapılan ödül törenleri, saygın törenler vb. alanlarda kullanılır. Bu nedenle metal tabak plaket, oldukça değerli bir hediye olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Metal Tabak Plaket Üretimi


Metal tabak plaket üretimi, gerekli olan işlem basamakları ile birlikte gerçekleştirilir. Bu basamaklardan en önemlisi hiç şüphesiz ki baskılamadır. Baskılama işlemi sırasında bu iş için üretilmiş olan ve yüksek teknolojiye sahip olan cihazların kullanılması, plaketin profesyonel bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Bu da üretilen plaketin oldukça zarif ve şık olması için oldukça önemlidir. Metal kaplama tabakların üzerine baskılama işlemi ile birlikte istenilen yazı yazılır. Eğer logo baskısı isteniyorsa eğer bu doğrultuda plaket üzerine logo baskısı da yapılır. 


Metal Tabak Plaket Fiyatı


Plaket fiyatları birçok kişi tarafından merak edilen hususların başında gelir. Bu noktada söylenebilecek net bir bilgi bulunmasa da metal tabak plaket fiyatı konusunda belirleyici çeşitli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar plaketin fiyatlandırmasının nasıl yapılacağını da belirlemektedir. Fiyatlandırmada etkili olan unsurların şu şekilde kullanılması mümkündür:

 

Plaket üretimi sırasında kullanılan cihazlar

Plaket üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi

Plaket üretiminde işçiliğin payı

Plaketin boyutu

 


Bu ve buna benzer hususlar, metal tabak plaket fiyatı konusunda belirleyicidir. Fiyatlandırma konusunda yukarıda sıralanmış olan faktörler ön plana çıkmakta ve ürünün bedelini ortaya çıkarmaktadır. 

Bizden haber alın