Yaka İsimliği

Yaka İsimliği

Yaka İsimliği

Tüm giysilere takılabilen ve kişinin ismini ve unvanını bildiren yaka isimliği, birçok sektörde kullanılan bir üründür. Bazı sektörlerde çalışan personellerin isimlerinin ve unvanının bilinmesi gerektiği için bu alanlarda çalışan kişiler yasa isimlikleri takmak durumundadır. Farklı malzemelerden üretildiği için pek çok çeşidi olan bu isimliklerin özelliklerinin neler olduğu birçok insan tarafından merak edilmektedir. 
İnsanların unvanlarını belirten ve çoğunlukla çalışma hayatında kullanılan bu isimlikler, bazen öğrenciler tarafından da kullanılmaktadır. Birçok özelliğe sahip olan yaka isimlikleri, son zamanlarda farklı tasarımları ile ön plana çıkan ürünlerden bir tanesidir. Peki yaka isimlik için ön plana çıkan özellikleri nelerdir? Yaka isimlik yaptırma konusunda nelerin yapılması gerekmektedir?

 

Yaka İsimliği Özellikleri Nelerdir?

 

Yaka isimlikleri, insanların bilhassa çalışma hayatlarındaki statülerini gösteren ve kişilerin isimlerinin bulunduğu ürünlerdir. Yaka isimliklerinin birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Yaka isimlik özelliklerinin genel olarak aşağıdaki gibi sıralanması mümkündür:

Takan kişinin statüsünün ne olduğunu ifade eder.
Kişinin adı ve soyadı bulunur.
Farklı malzemelerden üretilebilir.
Çalışma hayatında genel olarak bu ürünler tercih edilmektedir.
Yaka isimliği fiyatları, kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. 
Yaka isimlikleri kişinin kıyafeti üzerinde herhangi bir sıkıntı olmadan durur.

 

Yaka isimliklerinin özelliklerini yukarıdaki gibi sıralamak mümkündür. Birçok insan yaka isimlik tasarla konusunda çeşitli araştırmalar yapmakta ve kullanacağı isimliği tasarlamak istemektedir. Piyasada hazır bir şekilde bulunan isimlikler yer almakta olup bu isimlik modellerinden herhangi bir tanesi tercih edilebilir. Fakat kişi tasarım ürünü istiyorsa isimliğini kendi isteği doğrultusunda tasarlayabilir. Bu şekilde istediği bir isimliği üzerinde taşımış olacaktır. Peki yaka isimliği kullanan kişiler kimlerdir? Hangi sektörlerde bu ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır?

 

Yaka İsimliklerini Kullanan Kişiler

 

Yaka isimliklerinin çalışma hayatının her alanında oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Fakat yaka isimlikleri kullanan kişilerin aşağıdaki gibi sıralanması mümkündür:

Mağazalarda çalışan kişiler
Market çalışanları
Kafe ve bunun gibi pek çok yerde çalışan kişiler
Sağlık sektörü çalışanları
Ofis çalışanları

 

Yaka isimlikleri, çoğunlukla bu ve buna benzer alanlarda çalışan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bilindiği gibi yukarıdaki şekilde sıralanan alanlarda çalışan kişilerin isimlerinin bilinmesi bu kişilere kolay bir şekilde ulaşılabilmesi adına oldukça önemlidir. Öte yandan kişilerin unvanları da yine doğru kişi ile muhatap olunup olunmadığını belirlemektedir. Bu sebeple birçok alanda çalışan kişiler yaka isimliği kullanmak durumunda kalır. 

 

Yaka İsimliği Türleri Nelerdir?

 

Yaka isimliklerinin birçok farklı türü bulunmaktadır. Kullanılan malzemeden ötürü yaka isimliklerinin türlerinde de artış meydana gelmektedir. Yaka isimliği türlerinin şu şekilde sıralanması mümkündür:
Plastik yaka kartı 
Metal yaka kartı 
Pleksi yaka kartı
Tebeşirli yaka kartı

 

Yukarıdaki gibi sıralanan isimliklerin her birinde kullanılan malzemeler farklılık göstermekte ve bu nedenle isimliklerin özellikleri de değişmektedir. Çalışma hayatında en fazla plastik yaka kartları kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı olmasından ötürü tercih edilen bu tür yaka isimlikleri, oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlı olmasından ötürü tercih edilen plastik yaka kartları, son zamanlarda ön plana çıkan ürünlerden bir tanesidir.

 

Yaka İsimliği Fiyatları

 

Yaka isimliğinin fiyatlarının farklı olmasına neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden bir tanesi isimliğin üretilmesi esnasında kullanılan malzemenin niteliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin plastik yaka kartlarında kullanılan malzemenin oldukça kolay bir şekilde bulunuyor olması, bu tarz ürünlerin fiyatlarının uygun olmasını sağlamaktadır. Fakat fiyatların farklı olmasının nedenlerinden bir tanesi de ürünün boyutu ve tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu unsurların tamamı yaka isimliği fiyatlarını etkilemektedir. 

 

Bizden haber alın